Dani daroviti učenika

Autor: Administrator , 2. 4. 2024.

Dan darovitih učenika obilježava se svake godine 21. ožujka. Ove godine obilježili smo ga u našoj školi nizom posebnih sadržaja i aktivnosti i u razrednoj i u predmetnoj nastavi. Dane darovitih učenika tradicionalno slavimo i ugošćavajući svoje bivše učenike koji su postali uspješni u svome poslu ili hobiju. Više pročitajte na stranici škole, a u galeriji pogledajte fotografije.

Učenici 6. razreda koji pohađaju dodatnu nastavu iz engleskog jezika i nastavnica Ana Andrić održali su sate engleskog jezika u 2.abc i 3a razredu te vodili uskršnje radionice i lov na pisanice.

Povodom Dana darovitih u 7. c razredu je gostovala Kristina Čosić, naša bivša učenica, koja je u osnovnoj školi osobito voljela biologiju, a sudjelovala je i na županijskim natjecanjima.

Kao učiteljica u produženom boravku OŠ Višnjevac, Kristna je od 27.11. do 2.12. 2023.

godine sudjelovala na Strukturiranom tečaju pod nazivom  "Drama Techniques: Developing

Self-Expression, Communication and Social Skills for All Students". Tečaj je održan u Beču,  u Austriji, u organizaciji Europass Teacher Academy. Neke aktivnosti s tečaja primijenila je sa sedmašima na Satu razrednika u cilju razvoja suradnje i timskog duha, jačanja koncentracije i sposobnosti pamćenja. Učenici su uživali u zanimljivim igrama, natjecanju i druženju bez mobitela. Sat je proletio u pokretu, veselju i smijehu, kaže nastavnica Dubravka Premec.

Učiteljica Silvija Vukašinović ovoga nam je puta posebno predstavila učenika Filipa Ištuka koji redovito sudjeluje na izložbama i natječajima iz likovnog odgoja.

U 1.b razredu povodom Dana darovitih učenika, na dodatnoj nastavi iz matematike učiteljica Katarina Fletko i njeni učenici igrali su se igrom Otkrivalica koju je učiteljica naučila na edukaciji udruge Klikeraj.

Učenici 1. c i učiteljica Maja Grbačić ugostili su bivšu učenicu naše škole, studenticu Medicinskog fakulteta u Osijeku, Leu Vrbanić. Lea je kroz zanimljivu radionicu “Tko se boji doktora još?” pokušala približiti učenicima posao liječnika i kroz niz različitih situacija, u kojima su učenici glumili različite uloge, spriječiti strah od doktora kod djece.

Učenici 2.a i 2.c u produženom su boravku zajedno sa svojom učiteljicom Kristinom Ćosić napravili nekoliko pokusa i tako istražili prelazak vode iz jedne čaše u drugu pomoću papirnatih ubrusa, otopine različitih gustoća te površinsku napetost vode.

Učenike 1.c i 3.a i učiteljicu Petru Žganjar u produženom boravku posjetila je bivša učenica naše škole, Maja Šimenić. Maja je velika zaljubljenica u slastice te je učenicima kroz kratku, ali slatku radionicu to i pokazala. Nakon što se kratko predstavila, s učenicima je izradila deserte u čašicama. Keksi, čokolada, vanilija, voće i šlag napravili su najljepše deserte. Učenici su na sat vremena postali slastičari, samostalno popunjavali čašice po svojim željama te ih na kraju ukrasili. Nakon što su ih završili, ostavili smo ih da se dobro ohlade, a učenici su ih s veseljem ponijeli kućama. Radionica je bila vrlo uspješna jer se za deserte tražio i recept!

Učenici dodatne nastave iz matematike u 4a razredu zajedno sa svojom učiteljicom Željkom Čokolić, okušali su se u online logičkim matematičkim zagonetkama; sudoku igricama. Koristili su i potrebne vještine, taktike i strategije igranjem šaha. Za kraj su upoznali i 3D printanje i izradili fizički predmet u prostoru. Uočili su primjenu trodimenzionalnog ispisa u raznim područjima stvaranjem male gitare. Zabavili su se i razvijali svoje sposobnosti.

Više fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici.

Izvjestila: Biljana Mrdović-Varevac