DAN ŠKOLE - KUĆNI LJUBIMCI

Autor: Administrator , 27. 5. 2011.

Dan škole proveli smo u igri i zajedničkom druženju. Tema našeg ovogodišnjeg Dana škole bili su „Kućni ljubimci“. Održane su mnogobrojne kreativne radionice u kojima smo pomoću raznih tehnika izrazili svoju naklonost prema kućnim ljubimca. Origami, rimski mozaik, vodena, tempera, kolaž, računalne prezentacije, filmovi… Sve to smo pokazali našim roditeljima i drugim gostima. Više pogledajte u našoj foto galeriji u foto albumu „Dan škole – Kreativne radionice“.

No, posebnu pažnju učenika, ali i djelatnika škole, privukle su prava čileanska vjeverica, paličnjak i kornjačice. Potaknuti našom znatiželjom, učenici su nam otkrili mnoštvo zanimljivih i neobičnih priča o svojim kućnim ljubimcima. Primjerice,kako je vjeverica ostala bez repa, da mužjaci paličnjaka mogu imati mlade, da neke papige oponašaju zvuk telefona, da psi jedu višnje i kolače, te da mačke slušaju Guettu. Čudni ljubimci, zar ne? Ma ne, pa upravo zbog toga ih volimo!

U poslijepodnevnim satima dvorište naše škole bio je prepuno kućnih ljubimaca. Psi, mačke, papige, zamorci, zečevi… Nevjerojatno, ali bili su složni! U organizaciji Kinološkog društva Osijek i njihovog predsjednika gospodina Branka Vidovića te gospodina Zdenka Rončevića vlasnika Pet shopa iz Višnjevca održana je prava izložba pasa, te podijeljene nagrade. Prvo mjesto zauzela su dva predivna zlatna retrivera, drugo druželjubivi i čupavi shitzui, a treće slatki mješanac koji je dokazao kako se do pehara može i bez „papira“. I ovim putem se zahvaljujemo gospodinu Vidoviću i gospodinu Rončeviću koji su nam donijeli djelić atmosfere prave izložbe pasa, te nas poučili o psima najvjernijim nam prijateljima. O samoj izložbi i našim kućnim ljubimcima nabolje govore foto albumi u našoj foto-galeriji.

Zahvaljujemo svim učenicima, učiteljima i roditeljima na uloženom trudu i sudjelovanju na Danu škole!