Večer matematike - matematički i znanstveni izazovi

Autor: Administrator , 30. 11. 2015.

Pozivamo vas u četvrtak 3. prosinca 2015. u 18,00 sati na Večer matematike u prostoru škole. Razredna nastava u učionicama razredne nastave, a s učenicima će biti učiteljice Dunja Ham, Senka Lončar, Jasna Dorić, Vesna Ćosić, a predmetna nastava u učionicama geografije, vjeronauka, matematike i hrvatskog jezika s učenicima će biti učiteljice Blanka Lendić, Mirna Lučić i Spomenka Stanić.

Što je Večer matematike?

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Koji je cilj Večeri matematike?

Popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Kako izgleda Večer matematike?

Večer matematičke nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (profesor matematike i/ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Tko organizira Večer matematike?

Sva događanja organizira Hrvatsko matematičko društvo (HMD).

Pozivam vas da se i ove godine u velikom broju odazovete ovoj manifestaciji i zabavite se - jer matematika nije bauk.

"Matematika nije nipošto dosadna ili bez mašte, već naprotiv, poput plemenite djevojke koja uzvraća ljubav onom tko je voli i razumije", Vladimir Devidé.

Vaša nastavnica matematike, Blanka Lendić