Tjedan dana BEZ računalnog ekrana

Autor: Administrator , 17. 2. 2016.

Uspješno odrađene radionice na kojima su se igrale društvene igre. O radionicama pročitajte pod "više" a fotografije pogledajte na Facebook stranici.

Izvijestila Marina Tojčić, knjižničarka

Tjedan dana bez računalnog ekrana“ naziv je radionica koja je održana prošli tjedan (8. – 12. 2.)  u našoj školskoj knjižnici. Svaki dan pod odmorima u knjižnici su se mogle igrati društvene igre. Cilj ovih radionica bio je osvijestiti učenike na kvalitetno provođenje slobodnog vremena koje oni sve više provode uz računala i razne računalne igrice. U knjižnici su se nalazile društvene igre:  Čovječe ne ljuti se, Država - grad, Križić – kružić, Mlin, Šah, Potapanje brodova… Radionice su doživjele dobar odaziv učenika i uspješno su odrađene. Učenicu su puni natjecateljskog duha dolazili u knjižnicu i sa svojim prijateljima iz razreda igrali različite igre. Igre su vrlo pozitivno utjecale na učenike naše škole jer su pojedini učenici provodili manje vremena na hodniku zbog toga što su željeli cijelo svoje slobodno vrijeme iskoristiti za igranje. Drago nam je da smo bar na tjedan dana mogli utjecati na kvalitetnije korištenje slobodnog vremena naših učenika.

Donosimo neke od učeničkih dojmova:

Društvene igre su za mene jako zabavne, dobre i volim kad ih igram sa svojim prijateljima. Volim igrati: Pogodi tko sam, Čovječe ne ljuti se...Volim pobijediti, ali ako ne pobijedim, najvažnije mi se zabaviti. ( Nola Burić, 3.c)

Volim društvene igre zato što su zabavne, puno me nauče. Mogu se igrati sama i sa prijateljima. Neke omiljene igre su mi: Šah, Čovječe ne ljuti se, Iks i oks.

( Iva Kovačević, 4.a)

Ja jako volim igrati društvene igre. Često ih igram. Najčešće igram: Čovječe ne ljuti se. ( Lana Mitrović, 3.c)

Ja mislim da su društvene igre zabavne. Najviše volim igrati: Čovječe ne ljuti se zato što uvijek pobijedim. ( Josip Mihić, 3.c)

Potaknuti velikom željom učenika za ponovnim organiziranjem ovakvih radionica knjižnica ima u planu organizirati ovakve radionice i u idućoj školskoj godini. Hvala  svim Malim knjižničarima na pomoći, podršci i sudjelovanju u izradi radionica. Koliko se učenika odazvalo i kako nam je bilo možete pogledati na našoj Facebook stranici.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka