Sjednica Vijeća učenika

Autor: Administrator , 23. 2. 2016.

Druga sjednica Vijeća učenika osnovne škole Višnjevac održana je 23. 2. 2016. u prostorijama škole. Vijeće učenika čine svi predstavnici razrednih odjela koji se biraju na početku svake nastavne godine. Sjednicu je vodila knjižničarka škole koja je pozdravila i prozvala učenike te predložila dnevni red. Dnevni red se sastojao od ovih točaka:

Predstavljanje Plana i programa rada Dječjeg gradskog vijeća za 2016. godinu
Aktualno

Nakon glasovanja priloženi dnevni red je jednoglasno usvojen. Potom su Dječja gradonačelnica Iva Komar i Matea Murković, zapisničarka u Dječjem gradskom vijeću, predstavile plan i program rada Dječjeg gradskog vijeća za 2016. godinu. Nakon što su učenici pažljivo poslušali plan i program rada DGV ispunjavali su kratku anketu o građanskim obavezama. Posljednja točka dnevnog reda bila je vezana uz učeničke prijedloge i pritužbe pa su se tako članovi Vijeća učenika požalili na probleme s disciplinom, svađe i sukobe unutar pojedinih razreda. Predložili su rješenje: prisilna edukacija, u smislu radionice na kojoj bi bili prisutni učenici s problemima u ponašanju i njihovi roditelji. Što se tiče učeničkih prijedloga ili pak pritužbi, one su bile na račun nekih od obroka koji im se služe za užinu: smanjiti obroke učenicima nižih razreda, a povećati obroke učenicima viših razreda, poslužiti ugrijano mlijeko uz pahuljice, učenici su poželjeli palačinke, umjesto obične pizze preklopljenu pizzu, promjenu pri redoslijedu obroka. Učenici su poželjeli reflektore na školskom igralištu i požalili su se svi na premalo papira i sapuna u toaletima. Knjižničarka je zamolila sve učenike da vraćaju knjige na vrijeme u knjižnicu. Na kraju su učenici izrazili želju za još kojom sjednicom Vijeća učenika u ovom polugodištu. Tin Buhin, zapisničar Vijeća učenika, je sve pažljivo zapisao i svi prijedlozi će se prenijeti ravnatelju. Na sjednici je bila nazočna Silvija Vukašinović, nastavnica Eksperimentalnog izbornog programa nastave Građanskog odgoja i obrazovanja. Učenici su na ovoj sjednici pokazali spremnost i osvijestili su važnost u zastupanju svojih interesa, što je put učenju demokracije. Sjednica je protekla u dinamičnom i demokratskom ozračju.  Knjižničarka je na kraju zahvalila svim članovima Vijeća učenika na dolasku.

Izvijestila: Marina Tojčić, knjižničarka