Eko akcija!

Autor: Administrator , 9. 3. 2016.

Ekoljupci, veliki i mali zeleni, pravi Essekeri i Adolfovci, a može i Unteršteteri, Štopldorferi, a Retfalčani odmah uz nas...Dakle, eko-vijesti svima: u subotu, 12.3.2016. rano u cik zore, od  9,00   do 12.00 sati,  na početku Višnjevačke stare Drave (a na kraju Lugarskog puta kod rampe),  održat će se zajednička akcija prikupljanja otpada s naših dragih slavonskih zelenih površina. Na prijedlog učenika mještana  i izviđača 8.razreda  Marka Husara i učenika 8. razreda  polaznika eksperimentalnog programa građanskog odgoja i obrazovanja organizira se akcija. Akciju organiziraju učenici polaznici građanskog odgoja i obrazovanja uz asistenciju i svesrdnu podršku Mjesnog odbora Višnjevac, Udruge  izviđača „Slavonski hrast, „UNIKOM-a „ i vijećnika Dječjeg Gradskog vijeća (zamislite i političari rade, sigurno zato što su još mali). Ponesite samo dobru volju, jer su osigurane rukavice, vreće za reciklažu i svrstavanje (donator MO Višnjevac), UNIKOM daje  mini vozilo za desant, tj. prijevoz a OŠ Višnjevac  i Grad Osijek sokove i voće. Tko voli i pomaže prirodu, dobiva zdrave vitamine. Kao što rekosmo, na dobra djela ste pozvani svi, ne samo mještani Višnjevca! Šetači, trkači, pecaroši,  rekreativci, biciklisti, jahači, veslači, ljubitelji prirode i ljubitelji pasa (i drugih ljubimaca), ma gdje stanovali, iz svih dijelova grada i okolice – Stara Drava, ribice, žabice, ptičice, mravci i ostali reptilići Vas željno iščekuju da im očistite i uredite dom. Zabavimo se na zraku uz dobro društvo i pokažimo kako se eko-voli i eko-uređuje naš zeleni dom.

Pozdravljaju Vas  učenici i učenice budući građani, osmaši i voditeljica Silvija Vukašinović. Vidimo se! smiley